לוח אירועים
<אוגוסט 2018>
אבגדהוש
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678תוכנית לזכרו של אחד מגדולי החזנים שלמה מנדל ז"ל 

נולד ביום כיפור תר"ע בגליציה, ונפטר בכ"ה אלול תשמ"א. את הופעתו הראשונה ערך בטיש חסידי אצל הרבי משאינווא, למד בוילנא אצל דוד משה שטיינברג ועבר לפני התיבה בליווי מקהלתו של חנן גלייזר הי"ד. הוא אמר: קונצרטים והלקטות זה דבר טוב, אבל אני חזן של תפילה ,ומי שרוצה לדעת מי זה שלמה מנדל שיבוא לשמוע אותי בתפילה

קרא עוד


100 שנה להולדתו של החזן דוד קוסביצקי ז"ל 

החודש מלאו מאה שנה להולדתו של החזן דוד קוסביצקי הצעיר מבין ארבעת האחים, נולד בסמורגון לאביו אביגדור ולאמו דבורה לאה, אחרי מלחמת העולם הראשונה נעשה משורר בבית הכנסת הגדול בוילנא יחד עם אחיו שמחה, לאחר זמן שימש כמנצח המקהלה ברובנא על אחיו שמחה, משנת תרצ"ב הפך לחזן עצמאי...

קרא עוד


לייב גלנץ – האיש ששפך שיח לפני קונו 

ההכרות הראשונה שלנו עם החזן גלנץ עם הגיעו ארצה היתה בירושלים בדירת הוריי, שם התנהלה החזרה של המקהלה. מפה לאוזן הופצו שמועות בירושלים שהחזן יגיע לחזרה של המקהלה, החצר החיצונית הייתה קטנה מלהכיל את מאות המעריצים שהתאספו בה. זו היתה קבלת פנים על שטיח אדום.

קרא עוד


יחס פיוטי ומוזיקלי לט"ו בשבט 

ברוב קהילות ישראל, מעבר לאי אמירת תחנון בזה היום לא ניתן שום ביטוי לכך בתפילה. אין איפה פלא שלמיטב זיכרוני כמעט ולא נשתמרו ניגונים או פיוטים לזה היום. הא לכם אתגר אולי מי מאיתנו יהין להלחין ולבטא את הימים הטובים הממוזגים בזו התפילה.

קרא עוד


החזן האגדי ר' שלמה זלמן ריבלין זצ"ל 

ביתו הצנוע היה בית ספר לחזנות, אקדמיה למוסיקה, מקום מפגש לחזנים מכל הארץ וגם חזנים אורחים ידועי שם מחו"ל. כמו כן היה זה בית פתוח למפגש חברותי לחובבי החזנות.בימינו היו נושאים על כפיים איש כמו ר' זלמן. אנו תלמידיו, חייבים למורנו ורבינו הרבה מאוד. הוא פתח לנו אופקים רחבים בארץ ובעולם, רבים מאיתנו קבלו בסיס כלכלי הודות לו, אחרים הרבה מעבר מזה.

קרא עוד


שבת במחיצת האדמו"ר ממכנובקא 

התבוננתי בקטע התפילה "לא-ל אשר שבת מכל המעשים" שלאחר הפיוט "א-ל אדון", וביקשתי ליצור לחן חזנותי לקטע זה, גיבשתי לי נוסח לקטע זה שאני אומרה גם כיום בשבתות חזנות ואמרתי אותה בבית המדרש דחסידי מכנובקא. לאחר תפילת מוסף לחץ האדמו"ר את ידי בחום ואמר לי: "יישר כוח רבתי".

קרא עוד


בבית החזן יצחק אשל ז"ל במושב חמד 

הייתי חסיד גדול של יצירות החזן יצחק אשל עוד לפני שהכרתיו אישית. ידעתי אותן אז בעל-פה וזוכרני עד היום את כל היצירות שהתנגנו על גבי תקליטיו. עד היום כל אחד יכול לשמוע בהן נוסח, קנייטשים, קולרטורות מעניינות, ובעיקר הרבה להט. אני יכול לומר בפה מלא, כי מה"שטיקלאך" שלו למדתי הרבה. לימים אמר לי החזן אשל: "אני זוכר אותך לטובה, חיים. אתה היית הראשון שביצעת בפומבי את פרקי החזנות שלי".

קרא עוד


החזן משה קראוס - חזן ראשי ראשון לצה"ל 

את החזן משה קראוס ראיתי ושמעתי בפעם הראשונה בבית הכנסת "בית ישעיהו" ע"ש הרב האדמו"ר החלוץ רבי ישעי'לה שפירא זצ"ל מפיאסצנא ברחוב צ'לנוב פינת לוינסקי בתל-אביב בתפילת ערבית ליום העצמאות בשנת תש"י או תשי"א. הייתי אז קטנטן אבל הצטרפתי לאבי, דודי ועוד חובבי חזנות לתפילה חגיגית זו. אני מודה שכשאני אומר לפעמים את ה"אמת ואמונה" אני חוזר על אותו פזמון ומנסה להיזכר ולומר מאותה חוויה שחוויתי אז.

קרא עוד


הליטורגיה של עמק הריין 

הליטורגיה של עמק הריין - שני תקליטורים בביצוע החזנים קלוד הונל ומישל היימן - בליווי מקהלת זמרת י'ה בניצוח ד"ר אורי אהרן ליד הפסנתר ריטה פלדמן

קרא עוד


שבת רינה ותפילה לכבוד הבר מצוה של אברהם מילר בבריס 

בית הכנסת הגדול של בריסל נוסד בשנת 1878, שמונה חזנים ממשפחת מילר נמנים כיום על עולם החזנות. החזן בנימין מילר ושלשת בניו, יוסף, ישראל ורפאל, החזן אהרון מילר ובניו החזנים משה, זאב ושמואל

קרא עוד

">לדף הקודם דף 2 מתוך 8 לדף הבא
© 2010 לעמותת "לשמוע אל הרינה ואל התפילה"
תנאי שימוש
דף הבית     |     אלבום     |     יצירות     |     לוח אירועים     |     מאמרים     |     חנות